Україна може стати майданчиком випробовування незареєстрованих пестицидів

АПК-Информ

Прийняття законопроекту №6606 перетворить Україну на майданчик випробовування незареєстрованих пестицидів або на полігон для утилізації пестицидів. Таку думку на своїй сторінці у соцмережі Facebook висловив власник групи компаній Ukravit Віталій Ільченко.

«Ці продукти є забороненими до використання в тому ж ЄС. А витрачені кошти на створення таких продуктів спонукають іноземні компанії лобіювати цю норму і утилізувати ці продукти на понад 30 млн. га українських земель. Під виглядом наукових експериментів приховано те, що компанія завезе 5 чи 10 л/кг такого продукту, отримає його експериментальну реєстрацію в Україні і матиме змогу три роки імпортувати в Україну десятки тисяч тонн таких препаратів і два роки потому ще допродувати залишки», - зазначає В.Ільченко.

За його словами, для наукових експериментів, «в тому числі для наших наукових установ, немає обмежень щодо ввезення новітніх діючих речовин в Україну. Ця норма лише стримує імпорт готової продукції».

 Для довідки: на цьому робочому тижні Верховна Рада України планує розглянути кілька аграрних законопроектів, серед яких і проект закону №6606 про внесення змін до ст. 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України.

 

У середу, 28 лютого, о 10:30 у пресс-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» почнеться пресс-конференція на тему: «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів. Законопроект 6606»

 

У пресс-конференції візьмуть участь:

- власник групи компаній «Укравіт» Віталій Ільченко

- народний депутат України Віктор Галасюк

- голова асоціації тваринників Ірина Паламар

- президент компанії «Saturn» Александр Громико

 

Акредитація журналістів обов’язкова:

тел: 067 513 6926

[email protected]